Logo Facebook
Home Blog Nauka języków obcych online - zalety i korzyści
10.08.2021
Nauka języków obcych online - zalety i korzyści

Nauczanie zdalne (online) nie jest nowym wynalazkiem i z powodzeniem wykorzystywane jest na świecie od bardzo wielu lat. Przekazywanie wiedzy w postaci kursów pokochały uczelnie wyższe, firmy szkoleniowe, pasjonaci i profesjonaliści, którzy mogą dzielić się w ten sposób swoją wiedzą i doświadczeniami z każdym człowiekiem na ziemi. Pandemia  COVID-19, z którą zmagamy się od miesiący, jedynie przyśpieszyła dynamiczny rozwój tej formy nauczania.

 

Rozróżniamy 2 rodzaje kursów online:

 

1. Gotowe kursy tematyczne nagrane przez twórcę, a następnie udostępnione na jednej z popularnych platform takich jak udemy.com (moja ulubiona) czy masterclass.com. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne dla każdego, kto chciałby zdobyć konkretną wiedzę z danej dziedziny. A jest w czym wybierać. Udemy chwali się na przykład, że w chwili obecnej ich baza to ponad 155 000 kursów. Wystarczy szybka płatność kartą i na naszym koncie pojawia się wybrany kurs, który nie jest ograniczony czasowo i do którego mamy dostęp z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie. Warto jednak pamiętać, że część twórców treści edukacyjnych woli sprzedawać swoje kursy poprzez własne strony internetowe i social media. 

 

2. Kursy, gdzie twórca, a w naszym przypadku prowadzący zajęcia lektor prowadzi lekcje na żywo za pomocą kamery i oprogramowania typu ZOOM. Na świecie przeprowadzono szereg badań naukowych dot. nauki języków obcych online. Pokazały one, że lekcje z lektorem na żywo są często skuteczniejszą formą nauki niż te stacjonarne.

 

Z badań przeprowadzonych m.in. przez IBM wynika, że:

  • uczniowie są bardziej zaangażowani i skoncentrowani. Mając słuchawki na uszach zanurzają się w języku, są odcięci od świata zewnętrzengo i życia codziennego, nic ich nie rozprasza. W konsekwencji wykazują większą absorpcję oraz retencję wiedzy. Innymi słowy, więcej z takich zajęć wynoszą.
  • uczniowie bardzo doceniają także różnorodność treści multimedialnych oraz ich atrakcyjność. Jedną z przyczyn są bardzo nowoczesne materiały edukacyjne, a utrwalanie wiedzy odbywa się poprzez odpowiednio przygotowane aplikacje na urządzenia mobilne oraz ćwiczenia w wersji elektronicznej.

 

W przeprowadzonych badaniach uczniowie wskazywali także szereg innych korzyści. A są to:

  • spora oszczędność czasu i pieniądzy na dojazdach,
  • nauka w zaciszu własnego domu znacząco poprawia komfort całego procesu,
  • większa swoboda w ustalaniu grafiku zajęć,
  • możliwość nauki z dowolnego miejsca na świecie, co pozwala także zminimalizować liczbę opuszczanych lekcji,
  • kontakt w czasie rzeczywistym z lektorem, który na bieżąco koryguje błędy i udziela wskazówek
  • możliwość nauki w grupie swoich znajomych lub rodziny co bardzo pozytywnie wpływa na atmosferę podczas zajęć
  • bezpieczeństwo w sytuacji pandemii COVID-19,

 

Podsumowując, lista korzyści płynąca z nauki języka obcego przez internet jest długa i zdecydowanie warto jej spróbować. Pamiętać jedynie należy, że taka forma zajęć sprawdza się najlepiej wśród uczniów szkoły podstawowej, młodzieży i dorosłych. Przedszkolakom mimo wszystko polecamy zajęcia stacjonarne, bo w ich przypadku najlepsze efekty daje połączenie ruchu i dobrej, przemyślanej zabawy.

 

Zapraszam Cię serdecznie do spróbowania takiej formy nauki. Wybierz z oferty interesujący Cię kurs i napisz do nas. Doradzimy odpowiedni poziom i grupę zgodną z Twoimi potrzebami.

 

Pamiętaj o 2 darmowych lekcjach próbnych. Dopiero po nich zdecydujesz, czy z nami zostaniesz.

 

Adrian

Zapraszamy

Przyjdź do nas, a pokażemy Ci, że nauka może być przyjemna!

Kontakt z cogito